phone icon
+38(044) 334 43 90 chevron down icon

Нові правила енергоефективності Європейського ринку (з 2021 року)

main article image

calendar18 серп. 2021 р.

views3182

Нові правила енергоефективності Європейського ринку (з 2021 року)

Правила енергоефективності Європейського Союзу змінилися з березня 2021 року. Так, існуючі класи енергоефективності, які мають входження від G до А+++, змінюються на 7 класів: A, B, C, D, E, F, G.

Причина нових класів енергоспоживання в тому, що в останні роки виробники домашньої, побутової та іншої техніки використовували в основному маркування А+, А++ та А+++, практично не вживаючи інших значень. В основному, це відбувалося завдяки технічному прогресу, який дозволив випускати більшість нової продукції високоефективною енергетично. А тому старі літери були майже забуті.

Нові правила змінюють не тільки позначення класу енергоспоживання, а й методики розрахунку ефективності. Вимоги стають більш жорсткими та спочатку всі прилади, існуючі на ринку, будуть маркуватися максимум класом B. Клас А поки не буде містити жодного приладу в жодній з груп техніки – це зроблено з прицілом на майбутні розробки новітніх технологій, які повинні підвищити енергоефективність ще далі від сьогоднішнього рівня. Деяким категоріям приладів тепер буде заборонено мати гіршу ефективність, ніж мінімально регламентовану. Так, холодильники та морозильники тепер не можуть бути гіршими від класу F. Зміни дозволять не просто змінити самі літери, як може здатися на перший погляд, але й в перспективі привести до економії десятків мільярдів євро на рік, стимулюючи виробників переводити свої лінійки техніки на більш високий рівень А за рахунок технологічних інновацій. До того ж, нові правила вплинуть на ремонтопридатність техніки протягом 7-10 років після припинення її випуску, так як виробники зобов’язані будуть забезпечити потрібні запчастини з постачанням не пізніше, ніж 15 днів після замовлення. Це, в свою чергу, помітно поліпшить екологію, зменшивши кількість техніки, що викидається, бо штучно застаріває, як робиться сьогодні.

Додатково, перехід спростить візуальне визначення рівня енергоспоживання побутової техніки покупцями, яким ставало складно не заплутатися між візуально схожими класами А+, А++ та А+++ (якими маркувалося більше 90% всієї продукції на ринку).

Зміни торкнулися й самої етикетки позначення класу енергоспоживання. Так, тепер вона містить QR код, за яким можна отримати більше інформації про модель через сканування на телефоні. Для окремих категорій електроприладів споживання розраховане на 100 циклів, тоді як для інших залишилося на рівні річного споживання (раніше для всіх приладів вказувалося тільки річне споживання). Поліпшені й методи розрахунку рівня шуму, що зазначається в децибелах.

Спочатку нове маркування буде відноситися тільки до деяких категорій товарів: пральних машин, холодильників, морозильних камер, посудомийних машин, телевізорів та моніторів. Але з 1 вересня 2021 року зміни в маркуванні торкнуться й інших приладів, включаючи освітлювальні.

Споживачам не варто порівнювати старі та нові класи, так як нові підходи до методології не проводять між ними прямих паралелей. Тепер порівнювати можна буде тільки нові параметри енергоспоживання між собою. Однак можна сказати, що всі класи А+, А++ та А+++ стануть класами С чи В, а менш високі змістяться ще на 1-2-3 ступені вниз.

chevron left Попередня стаття Наступна стаття chevron right
Всі акційні пропозиції

Підпишіться одним кліком